Bazény jsou u většinového obyvatelstva brány jako místo, kde si mohou zaplavat a zchladit se v parném létě. Málokdo je ale vnímá jako potencionální domov pro celou řadu bakterií a nebezpečných řas. Tak to ale skutečně je. Hlavně v období velkých veder, které jsou v našich končinách běžné od května takřka do září, se bakterie množí nebývale velkým tempem https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/08/04/ktere-ochranne-tvrzene-sklo-vas-iphone-nejlepsi/ Teploty okolo třicítky jsou pro ně naprosto ideální. A to není pro vás dobře, jelikož pokud se vám v bazénu tito nezvaní návštěvníci začnou beztrestně množit, můžete se už rovnou objednat na kožním. Ve většině případů totiž tyto bakterie poškozují právě kůži.
Abyste tomu zabránili, budete se muset začít o bazén, respektive vodu lépe starat. To znamená v pravidelných intervalech umývat stěny i dno, používat na noc ochranné plachty, které slouží jako ochrana před padajícími nečistotami a samozřejmě budete muset používat i speciální chemické prostředky, třeba ve formě chlornanu sodného techneco.eu.
Existuje samozřejmě celá řada jiných preparátů, které rovněž fungují, ale chlornan má alespoň u nás své výsadní místo. Mořská sůl, preparáty na bázi kyslíku či UV záření mají něco do sebe, ale spojuje je jedna nepříliš hezká vlastnost – nejsou příliš levné. A to je pro našince velice nepříjemný rys. I proto naprostá většina majitelů bazénů sahá právě po chlornanu.
Ten je nejen levný, ale hlavně je vysoce účinný. Navíc není potřeba ho používat hodně, i v menších dávkách bude účinný dostatečně na to, aby dokázal zlikvidovat všechny mikroskopické živočichy ve vašem bazénu. Má však i jedno pro někoho podstatné negativum. Může totiž působit dráždivě. Lidé mající trochu citlivější pokožku mají často s chlorovými problémy, jelikož se jim mohou na kůži tvořit různé nepříjemné boláky. To se dá ale vyřešit změnou dezinfekce. Ta ovšem bude pravděpodobně o něco dražší.