Co se dá dělat s gymnastickým míčem
Vezměte ho ven – možná si vybavíte hodiny tělocviku na základní škole, jejich součástí bylo občas házení s medicinbalem, neboli s medicinálním míčem. Je to poměrně těžký kožený výrobek s výplní určený k posilování a pro děti ve škole je to ideální pomůcka k posílení svalstva trupu i končetin. Něco podobného si můžete dopřát i s gymnastickým míčem, když si s ním budete koulet a házet venku v přírodě. Vezměte jej s sebou na dovolenou, do auta či do vlaku se vejde vyfouknutý a užijete si s ním zábavu na pláži, na trávníku, v bazénu, můžete jej koulet proti sobě i z kopce – možností je mnoho. Výhodou oproti medicinbalu je jeho velikost a měkkost, nezraní vás, a přesto si s ním užijete spoustu zábavy.
Dá se na něm sedět – samotné sezení není sice zrovna pohodlné, neboť schází opěrka, ale někteří lidé mají pozitivní zkušenosti s pohupováním. Při práci na počítači, nebo třeba při posezení u konferenčního stolku, kde diskutujete s návštěvou, je pohupování na míči dokonalou relaxací. Vyžaduje to pouze mít záda (páteř) kolmo k zemské ose. Vyzkoušejte a uvidíte, jak na vás taková „drobnost“ zapůsobí. Je to jeden z antistresů a je vhodný jak doma při práci na počítači, tak i do kanceláře.
Pořiďte si míč s výstupky – výstupky působí jako masážní prostředek a jakýkoli pohyb s míčem (cvičení, koulení, sezení) zintenzivňuje doteky, což podporuje zlepšení proudění energie v meridiánech (čakrách). Potvrdí vám to kupříkladu každý znalec Tradiční čínské medicíny. Zvláště velkou působnost má tlačení na povrch míče bosými chodidly, na jejich ploskách jsou tisíce citlivých nervových zakončení, proto je také reflexní masáž považována za nejintenzivnější masérskou techniku. Výstupky na povrchu míče stlačují reflexní body na chodidlech a tím posílíte činnost vnitřních orgánů velmi efektivně.