V roce 60 př.nl uzavřeli tři mocní muži tajnou alianci, aby společně ovládali římskou říši: vojenský vůdce Pompeius Veliký, bohatý Crassus a ambiciózní Julius Caesar, který snil o přeměně republiky na monarchii. Každý člen z tohoto triumvirátu zažil násilnou a krutou smrt. Crassus, který si myslel, že dokáže porazit Parthy, nepřátele na východ od Říma, byl v bitvě u Carrhae v roce 53 př.nl poražen. Podle tradice, kterou uvádí Dio Cassius, vítězové po smrti Crassuse nalili roztavené zlato do jeho úst jako symbolický trest za jeho nevyčerpatelnou chamtivost. Podobný trest utrpí i Viserys Targaryen.
Poté, co byl Pompeius poražen v bitvě u Pharsalusu v roce 48 př.nl, uprchl do Egypta, kde přišel o hlavu – jako Eddard Stark. O čtyři roky později je Julius Caesar ubodán k smrti skupinou zrádců, včetně jeho adoptivního syna Bruta. "Také ty, můj synu," byla Caesarova poslední slova. Stejně tak bude Jon Snow obětí spiknutí svého nevlastního bratra, který je jeho doprovodem. Od Boudice poDaenerys. Boudica nebo Boadicea (cca 30-61. století našeho letopočtu) byla královna Icenianů, keltských obyvatel staré Anglie, poblíž dnešního Norfolku. Od doby římského dobytí a přeměny jižního ostrova na provincii říše, byli místní obyvatelé využívání římskými okupanty jako otroci.
Sama Boudica byla zbita a její dvě dcery znásilněny. V roce 61 nl se jí podařilo shromáždit silnou armádu, což vedlo k povstání ponižovaných obyvatel proti jejich pánům. Historik Dio Cassius evokuje královnu ve své římské historii a zdůrazňuje její ženskou sílu: „Pustila své silné blond vlasy dolů na její spodní část zad“. Jako válečník byla vyzbrojena oštěpem. Figurky s motivy Boudice se v Anglii staly populárními od 19. století a v Londýně poblíž Westminster Bridge byla postavena socha představující ji na voze, se kterým táhla do války. Jakákoli podobnost s Daenerys v Game of Thrones je údajně přirozeně náhodná.